29 Temmuz 2007

Gelen e-maillerden

Gelen e-maillerden seçmeler. Tavşan sahiplerinin akıllarına takılanların özeti diyelim.

From: sabbat
To: ipek @ tavsan.org
Sent: Friday, July 27, 2007 6:29 PM
Subject: şeker hüsnü

merhabalar.bu mail i size izmirden atıyorum.bir tavşanım var adı hüsnü. çok şekerdir.sitedeki bilgiler çok işimize yaradı teşekkürler...

From: Özge Erdöl
To: 62 @ tavsan.org ; ipek @ tavsan.org
Sent: Sunday, July 22, 2007 1:46 PM
Subject: singapur tavşanı

İyi günler. Tavşanlarla ilgili hazırladığınız sitenizden oldukça bilgi edindim size çok teşekkür ederim öncelikle. Size sormak istediğim şey şu ki, acaba bir tavşana bakarak onun singapur tavşanı olup olmadığını anlayabilir miyim? Sokakta tavşanlara niyet çektiren adamlardan birinden singapur tavşanı olduğunu söylediği bir tavşan almaya niyetlendim ama sonradan büyürse ne yaparım bilmiyorum. Ekte fotoğrafını gönderiyorum siz anlarsınız belki. Şimdiden teşekkürler.

From: "fırat güleroğlu"
Sent: Saturday, July 21, 2007 10:11 PM

İyi günler Sitenizde tavşanla ilgili açıklamalarınızı okudum teşekkür ettim. Fakat kendımde olanı size anlatmak istiyorum 1,5- 2 senedir bir erkek tavşan besliyorum tuhaftır tuvalet eğitimi var yani kesinlikle eve tuvaletini yapmıyor ve 1.5- 2 senedir kızım ilgileniyor sitenizde yayınladığınız yazıyı okudum insanlar bu sevimli hayvanları tuvaletini evlere yaptıgı ıcın bakamıyorlar fakat su an elımdekı tavşan bu şekilde iletişime geçebilirsiniz benimle teşekkür ederim hayvansever dostlara.


From: "elif öz"
Sent: Friday, July 20, 2007 4:52 PM
Subject: tavsan tüyü

Merhaba benm 7 aylık bir tavsanım var ve kucağıma alıp bıraktığımda tüyleri üzerimde kalıyor.Tavsan tüyünün herhangi bir zararı var mıdır?Herkes kist yaptığını söylüyor.yardımcı olursanız sevinirim3 yorum:

Adsız dedi ki...

ben tavşan sahibi olmak istiyorum.ancak astım allerji olduğumdan annem tavşanın benim için zararlı ölacağını düşünüyor. bununla ilgili bilgili olanlar yorumlarını yazabilirler mi?14 yaşındayım yavru tavşana bakma kolay olur mu? şimdiden teşekkürler =)

Adsız dedi ki...

bende bir tavşan aldım tüyleri zararlı mıdır acaba?

ipi dedi ki...

Tavşan tüyleri alerjisi olanları rahatsız edebilir. Tavşanların en önemli gıdası samandır ve alerjikseniz saman zararlı olabilir. Samansız da tavşan yetiştirilir ama sağlıklı ve önerilen birşey değil.
Araştırmanızda fayda var. geçmiş olsun