11 Ekim 2007

Oda servisi

Efendim, uzun bir aradan sonra Topi ve icraatleri ile yeniden karşınızdayız: Vukuatın sahibesi balrol oyunmuz tavşan Topi Hanım efendinin bizler evde yokken ne yaptığını merak edenler için hemen aşağıdaki resmi sunuyorum:


Yukarıdaki resimde gözülmekte olan emektar süpürge daha evvel de ucundan tadına bakılmak suretiyle kemirilmiş ancak hiç bu kadar kayıba uğramamıştı. Buradan çıkartılacak sonuç: İşbu yukarıda adı geçmekte olan bazı kemirgenler evde kimsenin olmamasını fırsat bilmiş, mağdur süpürgeyi alaşşağı etmiş ve layığınla kemirmiş, parça pinçik etmiş; anlaşılan o ki, müthiş eğlenmiştir.

Bu manzara ile karşılaşmam akabinde odayı temizlemek üzere Topi Hanımefendi'yi babamın odasına aldım. Odayı süpürgenin geri kalan kısmı ile süpürürken "kemirgen" kelimesi hakkında düşünecek fırsatı buldum. Malumunuz, tavşanlar hayvan dünyası içerisinde kemirgen ailesine değil "tavşangiller" ailesine aittirdiler. Kemirgenler, yani fare, köstebek gibi hayvanlarla uzaktan akrabadırlar. Pekiiiii bu bilgileri okuduk, öğrendik, iyi hoş da... Tavşan kadar kemirme meraklısı bir canlı 'kemirgen' değilse, kemirgeni nasıl tanımlıyoruz acaba? Burada isimlendirmede büyük bir hata yapılmış olduğunu düşünmekte haksız mıyım acaba? Kemirgenlere faregiller denip tavşangillere hakkıyla kemirgenler denmesi gerekirdi belki de, zira kendileri bu sıfatı hakkedebilecek performansı çok kolayga göstermekteler. Biliyorum, görüyorum, bkz: yukarıdaki resim.

Oda temizliği bittikten sonra kapıyı açınca şu manzara ile karşılaştım:



Ortalığı boş bulan kızım sandalyede akşamuştü şekerlemesi yapmakta. Bu manzara karşısında "62den tavşan yapma" konsertinin Topi hanımefendi (ve gıdısı) için "82den tavşan yapmak" olarak revize edilmesi gerektiğini düşündüm. :)))))

Kendisi bu şirinliği sebebi ile tarafımdan hunharca sıkıştırılmış, sevilmiş ve öpülmüştür.

2 yorum:

ecepinar dedi ki...

Böyle kabarıp oturmalarına bayılıyorum yaaa,hele o gıdı şişiyor ya, gidip sıkıştıra sıkıştıra öpmek geliyor içimden:) benim charlotte'um da kocaman bir kartopu gibi görünüyor böyle şişip oturunca:) iyiki varlar...:)

TAVŞANSEVER dedi ki...

Yaa o şişip bir kenara çekilip yatışları varya çok bayılıyorum ya benim LALU DA öyle yatıyor muck muck muck muck 2 öpücük TOPİ ye 2 öpücük LALU ya...